STRONA GŁÓWNA -
O FIRMIE -
NASZE OSIĄGNIĘCIA -
PRZETARGI -
DO POBRANIA -
KONTAKT -
AWAT Poland
Lasery Elektronika Optoelektronika Labolatorium Alkometry Centrum diagnostyki pojazdów
 
  - Optoelektroniczny miernik zapylenia
  - Optoelektroniczny system ciąglego monitoringu zagrozeń Metanowych
  - Przenośny miernik do wykrywania Metanu
 
- Systemy zdalnego wykrywania uchodzeń gazu ziemnego
  - Wieloczujnikowy analizator gazów spalinowych
  - Okulary
  - Okulary ochronne
  - Maski Spawalnicze
Alkometr - Notebook
Centrum Diagnostyki Pojazdów
 
Optoelektroniczny system diagnostyki medycznej

OPTOELEKTRONIKA / OKULARY

 

OKULARY Z FILTRAMI SPEKTRALNYMI

Do konstrukcji okularów wysokiej jakości filtry barwne z odpowiednimi strukturami cienkowarstwowymi uzyskanymi metodą próżniowego parowania materiałów dielektrycznych. Okulary zabezpieczają przed promieniowaniem laserowym emitowanym w dowolnym obszarze widma, spełniając wymagania norm międzynarodowych dotyczące poziomów zabezpieczenia. Okulary mogą być również stosowane przez osoby narażone na silne oświetlenie występujące w niektórych procesach technologicznych (np. procesy metalurgiczne, spawanie) oraz narażonych na promieniowanie emitowane przez lampy halogenowe, sodowe, rtęciowe itp.
 

OKULARY DLA KIEROWCÓW

W okularach dla kierowców wykorzystano selektywne filtry absorpcyjne, które odcinają długości fal, niepożądane z psychofizycznego punktu widzenia, zapewniając transmisję światła z zakresu spektralnego dopasowanego do maksymalnej czułości widmowej oka. Poprzez wyeliminowanie nużącego wzrok promieniowania fioletowo-niebieskiego uzyskuje się efekt rozjaśnienia pola widzenia. Przepuszczane przez okulary promieniowanie powoduje spadek ciśnienia śródgałkowego, wzrost wrażliwości słuchowej i zdolności do pracy mięśniowej, charakteryzuje się zatem ogólnie uspakajającym oddziaływaniem na organizm.

 

„COMPUTER OPTICS” OKULARY DLA UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW

W okularach zastosowano filtry zapobiegające zmęczeniu wzroku podczas wielogodzinnej pracy przed monitorem komputera. Przeznaczone są dla operatorów sprzętu komputerowego, do oglądania TV, do codziennego używania przez osoby wrażliwe na światło.

 

„ UNDER 420” OKULARY BLOKUJĄCE PROMIENIOWANIE UV

Okulary wykonane są z praktycznie bezbarwnych filtrów, które całkowicie eliminują promieniowanie UV, przez co opóźniają naturalny proces starzenia wzroku. Szczególnie zalecane są osobom o nadwrażliwości na światło, leczonych po stanach zapalnych i po operacjach oczu oraz po stosowaniu środków farmakologicznych naruszających odporność na promieniowanie UV. Filtry te zalecane są również osobom wrażliwym na światło jarzeniowe, narażonym na silne oświetlenie występujące w niektórych procesach technologicznych emitowanych przez lampy halogenowe, sodowe, rtęciowe, a także emitowane przez sztuczne źródła światła (monitory komputerowe, ekrany TV).
 

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE SuperContrast

W okularach wykorzystano szkła filtrowe o przepuszczalności światła dopasowanej do czułości spektralnej oka. Filtry te nie zmniejszają kontrastowość i jasność widzenia jak typowe ciemne szkła przeciwsłoneczne, które równomiernie osłabiają cały zakres widmowy promieniowania docierającego do oka. Okulary SuperContrast osłabiają intensywność promieniowania w sposób selektywny, dlatego stosowane w warunkach słabej widoczności wywołują efekt rozjaśnia obserwowanego obszaru, równocześnie chronią oczy przed nadmiarem światła widzialnego i nadfioletowego przy dużym nasłonecznieniu.
 
Do góry